Aktualności
Warsztaty Misyjne Rękodzieła - Trzebinia 10 marca

W drugą sobotę marca odbyła się w naszym domu w Trzebini k. Żywca kolejna edycja Warsztatów Misyjnych Rękodzieła. Wzięli w nich udział wszyscy chętni, którzy zapragnęli podzielić się swoim talentem, czasem, a przede wszystkim gorącym sercem na rzecz Misji.

Piękne prace wykonane ręcznie i z wielkim zapałem świadczą o Waszym głębokim zaangażowaniu i miłości dla naszych misjonarek i misjonarzy na wszystkich kontynentach! Niech Bóg Wam wszystkim hojnie wynagrodzi Wasz trud!

 
Anna - świecka wolontariuszka misyjna
Dnia 28 listopada we wspólnocie Karmelitanek Misjonarek w Krakowie podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. Rafał Buzała, modliliśmy się w intencji Anny Studnickiej, członkini Karmelu Misyjnego Świeckiego, która 2 grudnia wyjeżdża na dwa miesiące do Indii, gdzie będzie posługiwać jako świecka wolontariuszka misyjna. W tym szczególnym i bardzo radosnym wydarzeniu wzięli udział siostry z krakowskiej wspólnoty, członkowie Karmelu Misyjnego Świeckiego oraz najbliższa rodzina Anny. Polecamy ją Waszej modlitwie, aby to doświadczenie było owocne i by mogła być świadectwem tam, gdzie wraz z naszymi siostrami będzie służyć.
 
Spotkanie z Agnieszką Nowak - świecką misjonarką w Indiach

Spotkanie z Agnieszką Nowak, wolontariuszką misyjną w Indiach, miało miejsce - zgodnie z zapowiedzią - dnia 22 października w Domu Modlitwy Sióstr Karmelitanek Misjonarek w Trzebini. Wspólną modlitwą różańcową, w różnych językach, polecaliśmy wszystkich misjonarzy i misjonarki pracujących w różnych zakątkach świata. Po modlitwie Aga Nowak opowiadała o swojej pracy i doświadczeniu na misji w Indiach; w sposób bardzo dynamiczny i barwny, poparty licznymi zdjęciami i filmikami, ukazywała to, czym żyła podczas pięciu miesięcy pobytu w Indiach. Niemniej jednak od samego początku spotkania zachęcała nas, licznie zgromadzonych, abyśmy ODKRYWALI NASZE INDIE (misje) W SWOIM ŻYCIU!

„Misja Kościoła, skierowana do wszystkich ludzi dobrej woli, opiera się na przemieniającej mocy Ewangelii. Ewangelia jest Dobrą Nowiną, która niesie w sobie udzielającą się radość, ponieważ zawiera i oferuje nowe życie: życie Chrystusa Zmartwychwstałego,
który przekazując swego Ducha ożywiającego, staje się dla nas Drogą, Prawdą i Życiem
(por. J 14,6)”
(Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2017)

 

 

 

 

 

 

 
25 lat obecności Karmelitanek Misjonarek w Trzebini

Wchodzę teraz na nowy teren, w nową krainę i nowy świat. Czuję, że Bóg wzywa mnie do głoszenia, i że muszę się zdać na ducha, który mnie poprowadzi. A gdzie widzę otwarte drzwi, tamtędy mam wchodzić.

Oddaj się w ręce Opatrzności, a ona cię poprowadzi.
(bł. Franciszek Palau y Quer, ocd)

Wdzięczne Bogu za 25 lat naszej obecności w Trzebini, Uroczystą Eucharystią dziękczynną i wspólnym świętowaniem dnia 29 grudnia 2016 r. Dziękowałyśmy Panu za ten dar Jego Opatrzności! Dziękujemy wszystkim osobom, które nas wspierają duchowo i materialnie, które wraz z nami się modlą.

Z wdzięcznością i darem modlitwy:           Wspólnota Karmelitanek Misjonarek z Trzebini

 

Więcej…
 
Europejskie Spotkanie Karmelu Misyjnego Świeckiego

W dniach 8-10 grudnia br. miałam możliwość uczestnictwa w odbywającym się w Madrycie spotkaniu Europejskiego Karmelu Misyjnego Świeckiego (CMS Europa). Obecni na nim byli członkowie CMS z Hiszpanii, Portugalii i Polski. Różnorodny skład uczestników pozwalał obecnym wymieniać się doświadczeniami przeżywania wiary, która jest wyznawana w różnych warunkach społecznych.

Wzajemna wymiana refleksji związanych z małą liczebnością parafii w Hiszpanii, przy dużej liczbie inicjatyw i czynności wykonywanych przez osoby czynnie uczestniczące w życiu parafialnym rodzi uznanie dla niegasnącego zapału i nadziei osób angażujących się w życie Kościoła. Pod tym względem kościół w Polsce (a więc my wszyscy) wiele jeszcze musimy się nauczyć.

Jako uczestniczce z Polski budził mój zachwyt otwartość i radość z jaką członkowie CMS z Hiszpanii i Portugalii przeżywali spotkanie.

Licząc na wzajemne ubogacanie się, z wielką radością przyjęłam decyzję uczestników spotkania w Madrycie, wskazującą, że następne spotkanie CMS Europa odbędzie się w Polsce, w Krakowie, w dniach 12 – 15 października 2017 r.

Anna CMS - Kraków

 
Śluby wieczyste s. Joanny

PROFESJA WIECZYSTA

S. Joanny Gulcz od Jezusa Chrystusa Kapłana - Karmelitanki Misjonarki
„Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie…”
Pępowo, 22 października 2016r.
Parafia p.w. Św. Jadwigi Śląskiej

 

 

 
Obrona rozprawy doktorskiej s. Lidii Wrony, cm

 

Dnia 8 listopada 2016 roku, nasza siostra, Lidia Wrona obroniła, na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, rozprawę doktorską pt. „Obraz Boga i człowieka w procesie uświęcenia w pismach św. Teresy od Jezusa”; praca została napisana pod kierunkiem prof. dr hab. o. Jerzego Gogoli, OCD. S. Lidia po mistrzowsku ukazała wewnętrzny proces św. Teresy, który kształtował Jej postrzeganie Boga i człowieka w różnych etapach Jej życia i relacji z Bogiem. W tym wydarzeniu towarzyszyły s. Lidii siostry z trzech wspólnot w Polsce, członkowie Karmelu Misyjnego Świeckiego, jej rodzina, przyjaciele oraz profesorowie. Po obronie świętowaliśmy wspólnym obiadem w jadalni Uniwersytetu w miłej i radosnej atmosferze.

Gratulujemy naszej siostrze dr Lidii Wronie.


 

 

 

 


Statystyka odwiedzin: Stat4u | Produkcja: KARPIK.eu