Zapraszamy
Niedziela Misyjna - 22.10.2017r.

 

 
Inicjatywy modlitewne w Trzebini

Zapraszamy do inicjatyw modlitewnych

w Parafii Matki Bożej Różańcowej

  • Apostolat "ZŁOTA RÓŻA"  obejmująca MODLITWĄ KAPŁANÓW (stanowi grupa 21-osobowa). Początek modlitwy wspólnotowej zaczyna się Mszą św. w pierwszy czwartek miesiąca. Następnie każda z osób w wybranym przez siebie dniu (wypadającym co 3 tygodnie) ustalonym z animatorem, rozważa jedną wyznaczoną na stałe dla całej wspólnoty tajemnicę Różańca Świętego - ZA KAPŁANÓW I ZA POWOŁANYCH DO KAPŁAŃSTWA. Modlimy się w domu (mile widziana modlitwa rodzinna).

W tych intencjach można ofiarować udział we Mszy świętej, adorację Najświętszego Sakramentu, cierpienie, pracę, akty strzeliste itp. (wg uznania).

  • Różaniec Rodziców

Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane Różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej Róży, a w zamian inni rodzice z tej Róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy: oczywiście mogą modlić się rodzice naturalni, rodzice którzy zaadoptowali dzieci, rodzice chrzestni, którzy własnych dzieci nie mają, rodzice pozostający w separacji i rozwiedzeni, rodzice, którzy pozostają w związkach niesakramentalnych - liczne świadectwa potwierdzają, że taka modlitwa pomaga w jakiś sposób takie trudne sytuacje uporządkować, wszyscy, którzy przyjmują odpowiedzialność za dzieci czyli wychowawcy, nauczyciele, katecheci, opiekunowie dzieci np. kadra harcerska itp. - tu również jest wiele świadectw działania tej modlitwy zmieniającej i losy dzieci i relacje w konkretnych środowiskach, wreszcie osoby, które nie mają dzieci - ale mają pragnienie w sercu do podjęcia takiej modlitwy w intencji dzieci innych rodziców. Wszyscy, w których sercu zrodzi się pragnienie takiej modlitwy mogą w niej wziąć udział.

Modlimy się w dowolnie i dogodnie wybranym miejscu i czasie. Najlepiej wybrać sobie jakiś konkretny czas w ciągu dnia i wpleść tę modlitwę w rytm dnia – to w końcu tylko 3-5 minut czasu.

W pierwszym dniu kolejnego miesiąca przechodzimy do kolejnej tajemnicy, czyli po pierwszej radosnej następuje druga, potem trzecia i tak dalej. Po tajemnicach radosnych następują tajemnice Światła, następnie bolesne i chwalebne, a po chwalebnych znowu radosne. Osoba odmawiająca tajemnicę Pierwszą Radosną odmawia tez początkowe modlitwy różańca świętego czyli Wierzę w Boga, Ojcze nas, trzy razy Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom - i to codziennie - wszystkie łaski związane z odmawianiem Różańca w Róży - pełniej wypełniamy IV Przykazanie. Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę - jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały Różaniec! Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie (jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!).

  • Róża Różańcowa Mundurowych /strażacy, policjanci, służba celna, wojskowi, itd./ Zapraszamy do tej Róży 20 osób, które codziennie zobowiązują się odmawiać  jedną dziesiątkę Różańca.

Zapisy, prośby, pytania o szczegółowe informacje

prosimy kierować do

p. Urszuli Mrowiec

(tel. kom. 508305298)

 

 
Wesprzyj edukację dzieci w Indiach!

 

 

 


Statystyka odwiedzin: Stat4u | Produkcja: KARPIK.eu