Dom Modlitwy "Vedra"

Serdecznie zapraszamy

do Domu Modlitwy Karmelitanek Misjonarek "Vedra" w Trzebini k/Żywca

 

VEDRÁ - Miejsce charyzmatyczne

El Vedrá to wynurzający się z morza skalny masyw na wyspie Ibiza, gdzie nasz Założyciel bł. Franciszek Palau przeżywał czas odosobnienia i modlitwy. Z tą skalną wyspą niedaleko Ibizy wiąże się wiele legend. Tam m.in. miał przepływać statek Odyseusza i tam miały go kusić głosy śpiewających syren, stamtąd rzekomo miały pochodzić niektóre skały użyte do budowania egipskich piramid. Jednakże dla nas nie legendy mają znaczenie, lecz fakty i to, co z nich wynika. Vedrá to dla nas bardzo ważne miejsce, miejsce charyzmatyczne. Na tej wyspie przebywał nasz Ojciec Założyciel i tam zrodził się pomysł Karmelu misyjnego. To słowo rozumie każda Karmelitanka Misjonarka. Dla nas to połączenie kontemplacji i misji – chodzi o to, że ewangeliczna Marta i Maria mogą być razem w służbie Kościoła. To się da połączyć. Vedrá to miejsce osobistej modlitwy, która pozwala wyjść do ludzi z misją.

"Na tej wysepce Bóg przygotował mi samotność w tak uroczym położeniu dla mego ducha, że nigdy nie miałbym odwagi pragnąć i prosić o inne, lepsze. Mając tu wodę i braci, którzy przychodzą od czasu do czasu, mam już wszystko. Jakże byłbym szczęśliwy, gdybym stąd nigdy nie musiał opuścić tego miejsca! Dla mnie ta samotność jest niebem. Jeżeli odczuwasz w sercu pałanie żywego pragnienia samotności i miejsca odpowiadającego twojej duszy, nie dziw się temu. Chociaż we wszystkich miejscach, czasach i okolicznościach można służyć Bogu, jednakże sytuacja zewnętrzna wyśmienicie pomaga duchowi".   /List 39/

DOM MODLITWY - "VEDRÁ"

Patronem naszego Domu jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus OCD, którą wspominamy
1. października oraz bł. o. Franciszek Palau OCD, którego wspomnienie obchodzimy 7 listopada.

Dom Modlitwy umożliwia zgłaszającym się  pogłębienie  swojej więzi z Bogiem, a także daje możliwość odpoczynku. Chcemy, aby dom ten był otwarty dla każdego. W naszym domu jest możliwość organizowania rekolekcji, dni skupienia grupowych oraz indywidualnych, różnorodnych spotkań (np. wakacje z Bogiem).

W naszym Domu "Vedrá" dysponujemy miejscami noclegowymi dla 17 osób (w 9 pokojach: 3. jednoosobowych, 4. dwuosobowych i 2. trzyosobowych). Dla grup młodzieżowych istnieje możliwość skorzystania z dodatkowego noclegu na materacach.

W Domu Modlitwy jest kaplica. Dom wyposażony jest w kuchnię, dwie sale (duża i mała) dla spotkań, rekreacji, posiłków itp. W okresie letnim istnieje możliwość skorzystania z miejsca ogniskowego. Na terenie ogrodu znajduje się kapliczka Matki Bożej i kapliczka św. Józefa.

Podczas swojego pobytu, goście mają możliwość rozmowy i modlitwy z siostrami.

Kontakt i dojazd

Karmelitanki Misjonarki

ul. Beskidzka 53

34-300 Żywiec-Trzebinia

tel/fax: 33 861 15 05

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dojazd z Żywca autobusem MZK nr 2, z przystanku przy stacji PKS. Jedzie się ok. 20 minut. Należy wysiąść na pierwszym przystanku w Trzebini (przystanek: "Trzebinia Bar"). Na tym samym przystanku zatrzymują się również busy linii Bielsko-Biała - Trzebinia, jadące również przez Żywiec.

Zgłoszenia i rezerwacje przyjmujemy telefonicznie albo pocztą elektroniczną.

Zapraszamy!

 
Statystyka odwiedzin: Stat4u | Produkcja: KARPIK.eu