Nowicjat

Nowicjat jest etapem, w czasie którego młoda osoba zostaje wprowadzona w styl życia Zgromadzenia, gdzie utwierdza swoje powołanie poprzez modlitwę, refleksję i naukę. Okres ten kończy się złożeniem pierwszych ślubów czasowych.

Wspomnienia z nowicjatu

Nowicjat – bezpośredni czas przygotowujący do złożenia ślubów czystości, ubóstwa i posłuszeństwa – to czas niezwykły! Czas niezwykły, bo pozwalający dostrzegać tą Jedyną Obecność w „zwyczajności”, w „szarości” każdego dnia. To czas szczególnego rozeznania i umocnienia wyboru pójścia za Jezusem – za tym, Który pierwszy nas umiłował:

  • to życie z Nim: podczas codziennych zajęć, obowiązków, zarówno w domu, w parafii i innych miejscach, do których jesteśmy posłane;
  • to życie z Nim  na modlitwie – przyjmowanie Jego woli i konfrontowanie życia z Jego życiem, to miłowanie;
  • to życie z Nim we wspólnocie – to kochanie ludzi tak, jak On ich kocha; to dzielenie z innymi doświadczenia, radości, smutków; to życie życiem Kościoła – troska o bliźnich i wdzięczność za to, że możemy żyć, rozeznawać i pełnić Bożą wolę razem we wspólnocie.

W nowicjacie, również dzięki doświadczeniu sióstr ze wspólnoty, uczyłam się odkrywać Obecność Boga w każdym „najlżejszym powiewie” – to Eliaszowe doświadczenie stało się również moim udziałem – Bóg przychodził w tym, co niemal niezauważalne: w drobnym geście, uśmiechu, w jednym słowie… Klimat domu nowicjatu sprawił, że stało się to możliwe; wzajemna wrażliwość i radość z oddania się tylko Jemu budowały prawdziwą komunię.

 
Statystyka odwiedzin: Stat4u | Produkcja: KARPIK.eu