Świetlica środowiskowa "Providentia"

Świetlica Środowiskowa Karmelitanek Misjonarek w Zabrzu „Providentia – Dom Opatrzności” działa już od wiosny roku 2008.

Początkowo były to dwa a potem trzy dni w tygodniu. Siostry poznawały okolicę, środowisko… Trwały w tym czasie także prace wykończeniowe naszego domu. Kolejne lata przyniosły więcej doświadczenia, a sytuacja budowlana domu bardziej się ustabilizowała, mogłyśmy więc otworzyć szerzej drzwi dla tych, którym od początku miał służyć.

I tak od poniedziałku do czwartku spotykamy się z dziećmi w godz. 14.00 – 18.00. Prowadzimy zajęcia plastyczne, muzyczne, komputerowe, sportowe. Jest oczywiście czas na odrobienie zadań domowych. Każdego dnia można zjeść coś dobrego na podwieczorek.

W ciągu roku organizujemy także wycieczki krajoznawczo-turystyczne zarówno do miejsc nieco odległych jak i tych najbliższych.

W piątek w godz. 16.00 – 19.00 zapraszamy młodzież. Również dla nich jest przygotowany pejzaż różnorodnych zajęć. W tym dniu możemy się spotkać przy stole, aby zagrać w różne ciekawe gry planszowe. Jest także sala pingpongowa oraz piłkarzyki. W dni cieplejsze można pograć na zewnątrz w kosza bądź w siatkówkę.

Więcej informacji na temat działalności i różnych aktywności w świetlicy można znaleźć na naszym blogu.

Od początku doświadczamy niesamowicie Bożej Opatrzności, troski Boga, który poprzez „małych” i „dużych” ma o naszych podopiecznych swoje staranie. Jeśli i Ty chciałbyś przyłączyć się do grona tych osób, możesz to uczynić wpłacając na konto:

22 1050 1588 1000 0090 6193 1961

Dziękujemy i polecamy naszych dobrodziejów w codziennej naszej modlitwie.

Zapraszamy wolontariuszy!!!

Jako wolontariusz możesz przyjść do kogoś, kto Cię potrzebuje. Młody człowiek, który poświęca swój czas dla innych otrzymuje wspaniałą „zapłatę”: RADOŚĆ i wdzięczność młodszego od siebie kolegi. Jeśli chcesz stać się artystą, który uczyni dzieło sztuki ze swoich wolnych godzin, to zapraszamy do nas!


 
Statystyka odwiedzin: Stat4u | Produkcja: KARPIK.eu